Хиляди хора се събраха в Тел Авив за седмичен митинг, за

...
Хиляди хора се събраха в Тел Авив за седмичен митинг, за
Коментари Харесай

Хиляди протестираха с искане за споразумение за освобождаване на заложниците

Хиляди хора се събраха в Тел Авив за седмичен протест, с цел да упорстват израелското държавно управление да реализира договорка, която да върне останалите заложници, държани от Хамас в Газа.

След месеци на невъзможност Израел и Хамас се доближават към преустановяване на огъня, с цел да сложат завършек на 14-месечната си война.

Високопоставени чиновници от Съединени американски щати, Катар и Египет възобновиха посредническите си старания по-рано този месец и оповестиха за по-голяма подготвеност от двете страни да завършват съглашение.

„ Държавата Израел, несъмнено, би трябвало да върне живите отвлечени, само че освен тях, тя е длъжна да върне и тези, които към този момент не са живи “, сподели Офек Шаул, братът на израелския боец Орон Шаул, който беше погубен в Израел война от 2014 година с Хамас и чиито остатъци към момента се държат в Газа.

Израел твърди, че към 100 заложници остават в плен в Газа, само че най-малко една трета от тях се счита за мъртви.

„ Днес съм тук, плачейки освен за отвлечените, освен за татко ми, само че и за моята страна. Ранената и кървяща страна, която се нуждае от светлина, която се нуждае от чудеса. Имаме потребност от възобновяване на нашето доверие и убеденост “, сподели Ела Бен- Ами, дъщерята на един от заложниците.

Седмичните митинги също на моменти получиха политическо измерение, като някои от митингите упорстваха министър председателят Бенямин Нетаняху да се отдръпна и да свика нови избори.

Те го упрекват, че дава приоритет на политическото си оцеляване пред живота на заложниците.
Последвалата бомбардировка и сухопътна инвазия на Израел в Газа са умъртвили над 45 000 палестинци, повече от половината от тях дами и деца, съгласно Министерството на здравеопазването на Газа.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР